PRO-AKTIV na PFC

03.06.2022

O víkendu 6.- 8. května se uskutečnil již pátý ročník mezinárodního florbalového turnaje v Praze s názvem Prague floorball cup. Ten se koná každý rok, ale minulý rok byl zrušen kvůli Coronaviru. Bílinští STRŽI se na něj poctivě připravovali. Celkem se turnaje účastnilo 196 týmů ve třinácti kategoriích. Skupina, do které byli bílinští rozlosováni vypadala hodně zajímavě: Acema Sparta Praha, FBC Bohemians Praha, ŠSK Ocov Hodonín, MMSK Nowy Tag (Polsko).
Skupinu jsme zahájili pátečním zápasem proti polskému týmu výhrou 5:3. V sobotu nás čekali zbylé 3 zápasy ve skupině, které jsme prohráli. Nejzajímavější zápas se odehrál s pražskou Spartou v její domovské UNYP aréně. Jedná se o multifunkční halu, kde se odehrálo i MS ve florbale. Byl to velký zážitek. Kluci bojovali. Celý zápas vedli, a nakonec smolně prohráli 4:3. V neděli nás čekal zápas o 6. místo s Black Angels. Po skvělém začátku a vedení 2:0, jsme nakonec zápas prohráli a umístili se na celkovém 7. místě v kategorii Boys 08.
Během turnaje jsme si volné chvíle krátili návštěvou síně slávy českého hokeje, procházkou po Praze a relaxací na břehu Vltavy. Ubytování proběhlo v třídách pražských škol ve spacáku a na karimatce. 


Celkově jsme si turnaj moc užili a těšíme se na další ročník Prague floorball cupu.

Pro-aktiv z.s.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!