Ohlédnutí za sezónou v košovce starších žáků

18.05.2023

Bílinský florbalový klub PRO-Aktiv začal sezónu 2022/23 v kategorii starší žáci poprvé v nejvyšší lize. 

Jedná se o ligu starších žáků v Ústeckém a Libereckém kraji (Košovka). Jde pro nás o zcela nový systém soutěže, kde jsou týmy rozděleny do celkem 5 výkonnostních košů (1. koš je nejlepší, 5. nejhorší) a celou sezónu se týmy posouvají výše anebo níže, podle toho, jaké mají výsledky ze zápasů.
My jsme jako nováčci této soutěže začínali v 5. koši, ve kterém se nám dařilo, a tak jsme si hned z 1. turnaje odnesli 3 výhry, což nás automaticky posunulo dále, tedy do 4. koše. Tam nám to úplně nevyšlo, ale získali jsme nové zkušenosti, které nás posunuli zase dál. Celou ligu jsme se nakonec drželi v 2.-3. koši, ve kterých jsme vybojovali i celkem dost výher. Největší úspěch pro nás byl, když jsme na turnaji v Kadani porazili všechny 3 soupeře, včetně domácího rivala. Poprvé jsme se tak dostali do pro nás slavného 2. koše. Sezónu jsme zakončili na krásném 11. místě z 21 týmů. 

Celá sezóna byla pro nás navíc i výuka zeměpisu. Během ní jsme navštívili sportovní haly v Kadani, Liberci, Turnově, Jablonci a další. Bohužel jsme nemohli naše domácí zápasy pořádat v naší Zelené hale, ale v Městské sportovní hale v Lounech. Město Bílina nemá halu, která by splňovala parametry pro florbalové zápasy.

Za PRO-AKTIV
Ondra Myslík

Pro-aktiv z.s.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!