Konečně jsem z PFC přivezli medaili

31.05.2024

V termínu 17. - 19. 05. se uskutečnil v Praze již tradiční mezinárodní florbalový turnaj s názvem Prague florbal Cup (PFC). Turnaje se zúčastnily týmy z Čech, Slovenska, Polska, Německa, Lotyšska a Švédska.

Bílinský PRO-AKTIV se účastnil v kategorie B15. Ve skupině si zahrál s Black Angels Praha, SKV Praha a Lotyšským Lekrings/CPSS. První zápas odehrál PRO-Aktiv už v pátek, a tak se kluci museli omluvit ze školy (určitě jim to nevadilo). Zápas byl dlouho vyrovnaný. Jako první skórovala Bílina a ještě 2 minuty před koncem to vypadalo, že dovede zápas do vítězného konce. Pak, ale rozhodli dvě vyloučení na straně Bíliny a Black Angels zápas otočili na konečných 3:1.

Po zápase jsme se šli ubytovat do jedné z pražských škol na Pankráci. Bylo to trochu sparťanské ubytko, karimatky, spacáky a společné spaní ve třídě. Zde jsme měli náš základní tábor, do kterého jsme se vždy po každém zápase vraceli a regenerovali. V pátek po večeři se celý tým vydal do hokejové fanzóny k pražské O2 aréně sledovat zápas Česko x Rakousko. Kluci se tam naladili na vítěznou vlnu.

V sobotu po snídani čekal na PRO-AKTIV zápas proti SKV. Ze začátku se hrálo opatrně. Pak se začal prosazovat PRO-Aktiv a nakonec vyhrál 4:2. Druhý sobotní zápas odehrála Bílina v 18:10 proti lotyšským Lekrings. Lotyši převyšovali naše kluky minimálně o hlavu, a i herně byli v první půli lepší. Zápas Bílinu hodně bolel, ale kluci nabrali v pátek na hokeji týmovou sílu a zápas nakonec otočili na 2:1. Celkově ve skupině skončili druzí a čekali na soupeře do nedělního semifinále.

V neděli po snídaní jsme museli vyklidit "naši" třídu a přesunuli jsme se na Chodov do sportovní haly na semifinále. Čekal na nás další tým SKV. V naší kategorii měl tento klub dva týmy. Zápas byl od začátku opět vyrovnaný. Pak se, ale začala projevovat větší zkušenost a efektivita soupeře, který nakonec vyhrál 4:1. Kluci z PRO-Aktivu byli nejdříve zklamaní z prohry. Vždyť zůstali jednu výhru od finále. Pak, ale dostali medaile a pohár za třetí místo a užili si společnou oslavu.

Nakonec museli uznat, jak velkého úspěchu dosáhli. Při naší čtvrté účasti na tomto turnaji si konečně odvezli medaile a zvedli nad hlavu pohár.

Pro-aktiv z.s.
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!